Moda i uroda

5 kroków, aby mieć włosy jak prawdziwa Francuzka

4 listopada 2017

Uwielbiamy Francuzki za ich “naturalny” wygląd, który z naturalnością ma niewiele wspólnego. Tak, to tyczy się również ich zawsze idealnie zmierzwionych i puszystych włosów.

Jednym ze znaków szczególnych u Francuzek, jest idealnie nieidealna fryzura. Wiecie, o czym mówię.

Nieład, który wydaje się całkowicie zaplanowany.

Fale delikatnie opadające na ramiona.

Objętość włosów, która trzyma się cały dzień.

Czyli po prostu French Girl Hair.

źródło: tumblrinstagram

źródło: tourdestfu

Francuzki będą Cię przekonywać, że urodziły się z idealną cerą, makijażu używają tylko na wyjątkowe okazje, a włosy tak jakoś same się ułożyły. Jednak musisz wiedzieć, że ów naturalny wygląd jest efektem wielu prób i wysiłków.

To dokładnie przemyślany i zaplanowany bałagan. Prawda, Bridget?

5 TRIKÓW, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE BĘDZIESZ MIEĆ WŁOSY JAK PRAWDZIWA FRANCUZKA

Nie susz włosów – zapomnij o suszarce! Po wieczornym prysznicu delikatnie je rozczesz, a następnie zasypiaj z lekko wilgotnymi włosami. Rano obudzisz się z naturalnie rozmierzwioną i falowaną fryzurą. Trochę lakieru (trochę!) i voilà!

Nie myj włosów codziennie – w ten sposób Twoje włosy będą się szybciej przetłuszczać. Francuskie kobiety wiedzą, że włosy najlepiej układają się dzień po ich umyciu.

Używaj odżywki od połowy długości – odżywka wygładza włosy, więc stosując ją od samej nasady włosa, zmniejszamy ich objętość. Dodatkowo, włosy nie będą się tak szybko przetłuszczać.

Nie farbuj włosów – odrosty nie wchodzą w grę! Jeśli farbujemy włosy, to tylko po to, aby ukryć te siwe. Pamiętaj, aby wybrać kolor jak najbardziej zbliżony do swojego naturalnego.

Pomyśl o grzywce – kto jak kto, ale Francuzki uwielbiają nosić grzywkę. Nikt tak dobrze w niej nie wygląda, jak one!

Wypróbujcie i cieszcie się z włosów jak u prawdziwych Francuzek!